• İnternette Kredi Kartı Kullanımı

   Paykasa Kart 

       İnternet üzerinden alışveriş yapmak günümüz şartlarında büyük kolaylık sağlamaktadır. Ama dezavantaj olarak da güvenlik sorunu teşkil etmektedir. Kimlik bilgilerini paylaşmak istemeyen insanlar için kullanıcıların bilgilerini koruyan paykasa kart geliştirilmiştir.
   
        Kişisel bilgilerin başka 3. şahıslar tarafından paylaşılmadığı bir internet kredi kartıdır. Bu payaksa kart almış olduğunuz takdirde sanal bir kredi kartına paykasa ya kavuşmuş olacaksınız. Bu sayede internet üzerinden alışveriş yapmak istediğinizde herhangi bir güvenlik sıkıntısı yaşamayacaksınız.
   Çünkü kendinize ait bu sanal kart ile istediğiniz tutarda alışveriş yapabilirsiniz ve kimsenin kartınızdan fazla para çekmesi gibi bir durum söz konusu olamaz.
   
        Yani ne kadarlık alışveriş yapacaksanız o kadar tutarda paykasa sanal kart satın alabilirsiniz. Bu sayede hem fazla alışveriş yapmaktan da kurtulmuş olursunuz.

  İnternette Kredi Kartı Kullanım Esasları

      İnternet; hızla yaşanan günümüz şartlarında, aynı hızla ihtiyaçlarımıza cevap vermektedir. Bu bağlamda en can alıcı nokta, internette hızlı alışveriştir. Bu yöntemin kullanımındaki zorunlu vasıta ise kaçınılmaz olarak internetten Kredi Kartı kullanmak olmaktadır.
   
       İnternetin bünyesinde barındırdığı birçok riskin içerisinde “kredi kartı kullanmak” en çok kayba neden olanlardan bir tanesidir. Buna örnek olarak; kredi kartı ile alışverişte internet hırsızlarınca gerçekleştirilen, kredi kartı bilgilerinin çalınma ve bu bilgilerle yasal olmayan kullanımın gerçekleşmesi sayılabilir.
   
       Bankalar ve ticari müesseseler; müşterilerini internette kredi kartı kullanırken koruma altında tutmak için birçok farklı tedbir uygulamaktadır (Kredi kartında para çekme safhasında “güvenli alışveriş” menüsüne yönlendirmek, sistemde kayıtlı cep telefonuna şifre göndermek vb.). Ancak; bütün bu önlemlere rağmen koruma % 100 sağlanamazken, internet hırsızları birçok şekilde güvenlik protokollerini kırarak emellerine ulaşabilmektedirler. Bu noktada; tavsiye edilen en etkin ve güvenli yöntem, bankalarca sunulan “sanal kredi kartı” kullanımıdır.